Żyrandol kryształowy - moda na lampy w stylu glamour

Przez kilka ostatnich sezonów w wystroju wnętrz dominowały minimalizm i prostota. Popularność stylu skandynawskiego sprawiła, że bogato zdobione żyrandole odeszły do lamusa, a ich miejsce zastąpiły proste lampy wiszące w jasnych kolorach. Moda ma jednak to do siebie, że nie lub monotonii i stagnacji. W nowych aranżacjach architekci wnętrz coraz chętniej sięgają po styl glamour - połączenie surowej elegancji z wyszukanymi formami. Nieodłącznym elementem są tu żyrandole kryształowe, nadające całemu pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

Inspiracja klasyką, nowoczesny design

Pierwszym skojarzeniem z żyrandolem kryształowym będzie zapewne ociekające bogactwem wnętrze rezydencji lub pałacu. Rzeczywiście, zdobione kryształami, okazałe, wieloramienne lampy były oznaką statusu ich właściciela. Kryształy sprowadzano niejednokrotnie z odległych części świata, by ich blask olśnił gości zebranych na wystawnych balach... Cóż, można się rozmarzyć. Wróćmy jednak do czasów współczesnych. Dzisiejsze żyrandole kryształowe łączą klasyczną elegancję z formami dostosowanymi do naszych mieszkań. W ten sposób lampy stają się jednocześnie zachwycające i praktyczne. Żyrandol kryształowy nie musi już być potężną, wielopoziomową konstrukcją by stać się mocnym punktem aranżacji wnętrza. Nowoczesne żyrandole z kryształkami mogą być wyposażone w innowacyjne źródła światła, oferując różne tryby świecenia, co dodatkowo zwiększa ich praktyczność.

Elegancja i funkcjonalność

Co czyni żyrandole kryształowe niezwykłymi? Niewątpliwie blask. Przepływające przez kryształki światło rozprasza się, tworząc delikatne odblaski i jasne refleksy. Ruch powietrza sprawia, że odbłyski przemieszczają się po pomieszczeniu, dając niezwykły efekt. Luksusowy i piękny wygląd nie jest jedyną zaletą żyrandoli kryształowych z naszej oferty. Są one również nadzwyczaj funkcjonalne, dzięki zastosowaniu zróżnicowanych źródeł światła - żarówek i diod LED. Zyskujemy możliwość zmiany barwy i natężenia światła jednym przyciskiem bez jakichkolwiek przeróbek żyrandola! Ponadto niektóre modele wyposażone są w wielofunkcyjny pilot, którym możemy włączać lub wyłączać lampę oraz zmieniać sposób świecenia nie wstając z kanapy lub fotela.

Do jakich wnętrz pasują żyrandole kryształowe?

Choć mogłoby się wydawać, że kryształowe żyrandole to domena pałacowego wnętrza, zdobionego złotem i aksamitem, to nowoczesne modele doskonale pasują do całkiem nowoczesnych aranżacji. W pomieszczeniach, gdzie dominują biel, czerń i powierzchnie lakierowane na wysoki połysk, żyrandol kryształowy będzie wyglądał niezwykle prestiżowo. Zastosujmy żarówki o neutralnej barwie światła, a wnętrze nabierze luksusowego charakteru.

Żyrandole kryształowe pięknie prezentują się także w pokojach urządzonych w stylu klasycznym i retro. Ciepła barwa światła uczyni wnętrze bardziej przyjaznym i przytulnym.

Coraz większą popularność zyskuje także styl maksymalistyczny, harmonijnie łączący elementy różnorodnych konwencji. W tego typu aranżacji żyrandol kryształowy podkreśli charakter pomieszczenia.

Sprawdź naszą ofertę plafonów i żyrandoli kryształowych:

 
 
-10%
Plafon Sawy

Plafon Sawy

612,90 zł551,61 zł

-10%
Plafon Hideg

Plafon Hideg

453,90 zł408,51 zł